Zaczarowana rybkaTytuł: "Zaczarowana rybka"
Autor: Štěpán Zavřel
Tekst: Mafra Gagliardi
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz
Wydawnictwo: Tatarak
Rok wydania: 2022
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Cena: 44,00 zł
Wiek: 4+
Audio: Monika Pikuła


Dziś Dzień Dziecka oraz urodziny Wydawnictwa Tatarak. 😍 Z tej okazji zapraszamy w podróż do magicznego świata wyobraźni, gdzie wszystko może się zdarzyć tak jak w książce "Złota rybka" wydanej ostatnio nakładem tego wydawnictwa. 🐠 To magiczna opowieść z wyjątkowymi, artystycznymi ilustracjami, która jest częścią serii "Ja, Europejczyk" ukazującej różnorodność kulturową. Ilustracje są dziełem artysty Štěpána Zavřela, zaś tekst przygotowała ceniona badaczka kultury i psychopedagog Mafra Gagliardi.
To historia złotej rybki, która była namalowana na obrazie w pewnym muzeum. Obraz był wyjątkowy i podobał się wszystkim dzieciom. Co ciekawe, inspiracją do powstania tej opowieści był obraz Paula Klee „Złota rybka”. Pewnego dnia strażnik muzealny położył obraz koło fontanny, a mieszkające w niej karasie wybudziły złotą rybkę. Razem popłynęli do morza spotykając innych wodnych mieszkańców przy okazji przeżywając masę przygód. Rybka stała się bohaterką innych stworzeń ratując ich z opresji. Czy rybka powróci do muzeum, czy zostanie na wolności? 🙂
To opowieść, którą musicie koniecznie odkryć sami. Ta historia wciąga już od pierwszej strony dzięki interesującej fabule oraz niezwykłym, malowniczym ilustracjom, które urzekają oryginalnością, głębią i paletą barw. To magiczne spotkanie czytelnika ze sztuką na kartach tej wspaniałej książki, której lekturę polecamy. Warto przeczytać tę baśniową opowieść razem z dziećmi. Można dostrzec w niej dużo fantazji oraz przesłanie o wolności. Książka rozbudza wyobraźnię małego czytelnika, a dodatkowo znajduje się w niej kod QR z audiobookiem, w którym opowieść czyta Monika Pikuła w sam raz do słuchania przed snem.
Książka jest dostępna na stronie wydawnictwa, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki:

Komentarze

Popularne