Prezenty z okienka


Tytuł: "Prezenty z okienka"

Tekst: Taro Gomi

Ilustracje: Taro Gomi 

Wydawnictwo: Tako

Oprawa: twarda

Liczba stron:  40

Cena: 32,90 zł

Wiek: 2 +

Kategoria: świąteczna


Hej. Jako że mamy okres przedświąteczny dziś kolejna opowieść również z Mikołajem w roli głównej.
To oryginalna książka "Prezenty z okienka" autorstwa Taro Gomi, jednego z najsłynniejszych twórców książek obrazkowych w Japonii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Tako.
Mikołaj jest tutaj w różowym kombinezonie, nie porusza się saniami, tylko wysiada z helikoptera z workiem pełnym prezentów. 🧑‍🎄
Zaczyna obdarowywać poszczególnych zwierzęcych bohaterów tej opowieści prezentami, ale znów nie robi tego tradycyjnie tylko zagląda przez okna.
Czasem niestety dochodzi do pomyłek, bo nie udaje mu się trafnie rozpoznać mieszkańców domków i prezenty nie są dopasowane.
Mikołaj śpieszy się, wrzuca prezenty i idzie dalej... 😉
Ta zabawna, pięknie wydana książeczka z małą ilością tekstu nadaje się świetnie dla najmłodszych.
Po raz pierwszy ukazała się w 1983 roku, a Wydawnictwo Tako wydało ją na polskim rynku w tym roku.
Książka sama wygląda jak prezent, a świadczą o tym błyszczący, elegancki papier, wycięte na kartach książki atrakcyjne dla małego czytelnika okienka, twarda oprawa czy ciemna, stylowa kolorystyka książki. 🎄
Dzięki tak ciekawym elementom zabawa z książką nie chce się skończyć i można ją przeglądać wielokrotnie. Udział dziecka w czytaniu książki staje się naprawdę aktywny. Można też zaangażować dziecko w odpowiadanie na pytania, opowiadanie historii czy tworzenie dowolnych elementów z książki. Ciekawe może być też wypatrywanie, czy Mikołaj do nas też nie przybędzie czasem helikopterem?
Może być też punktem wyjścia do rozmowy na temat nietrafionych prezentów oraz związanego z tym rozczarowania. 🎂
To oryginalna i pomysłowa książka wyróżniająca się wśród innych propozycji świątecznych, którą teraz mogą cieszyć się również polscy czytelnicy.
Więcej o niej na stronie wydawnictwa, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki. 😊

https://tako.biz.pl/p,894,prezenty-z-okienka.html

Komentarze

Popularne